Вучиќ доби закана од Хрватска: Дојди во Јасеновац да те закопаме

Две одложувања и на крајот забрана за посета на Јасеновац доби претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пишува „Србија денес“.

На Твитер се појавија закани кон српскиот претседател.

„Ако Вучиќ сака да дојде во Јасеновац и маѓепсан со него, може слободно да дојде да го закопаме таму. Ќе има привилегија да остане таму засекогаш“, напиша Хрвоје Фрањетиќ на Твитер.

Back to top button
Close