14-дневен карантин за патници од Индија и Бразил

Комисијата за заразни болести предложи, а Владата на вечерашната седница прифати воведување мерка за задолжителна самоизолација (карантин) во траење од 14 дена за сите домашни и странски физички лица – патници кои пристигнуваат од Индија и Бразил заради спречување на ширење на новите соеви SARS-CoV-2, соопшти владината прес служба.

Back to top button
Close