620 лица казнети за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (14/15.06.2020 година) на територијата на Македонија на 324 лица им се издадени решенија за изолација, а 88 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.


Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што констатирано е дека едно лице не ја почитувало мерката за самоизолација.

По однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 620 прекршоци.

Back to top button
Close