Американците во текот на карантинот најмногу гледале „Пријатели“

Американската CableTV.com спроведе истражување во сите 50 американски сојузни држави, за тоа кои серии Американците најмногу ги гледале додека биле во карантин поради новиот коронавирус.

Резултатите покажале дека „Пријатели“ е најгледната серија во САД за време на пандемијата на Ковид-19. Серијата за шестмината неразделни пријатели е популарна во 11 сојузни држави, меѓу кои се Калифорнија, Тексас, Флорида, Њујорк, Охајо и други.

На второ место се наоѓа серијата „Рик и Морти“, која е најмногу гледана на Алјаска, во Аризона, Колорадо, Невада. Оваа анимирана серија моментно ја промовира и прикажува својата четврта сезона.

Меѓу сериите кои со задоволство се гледани во САД се и „Греј’с анатоми“, „Ред и закон“, „Брејкинг бед“, „Ѕвездени патеки“ и други.

Back to top button
Close