Арбен Таравари избран за В.Д. претседател на Алијансата за Албанците

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари е избран за привремен В.Д. претседател на Алијансата за Албанците на деншното централно претседателство на партијата кое се одржува во Скопје, пренесе Телма.

Зијадин Села поднесе оставка по лошите изборни резултати во Тетово.

 

Back to top button
Close