Боки 13 во операциона сала за целосно отстранување на желудникот

На Бојан Јовановски утринава во градската болница во Скопје му се врши хируршка интервенција за целосно отстранување на желудникот, пишува „Слободен печат“ повикувајќи се на изјава од адвокатот на Јовановски, Владимир Туфегџиќ.

 

 

-Јовановски го примија да се оперира утринава. Тим од четворица лекари ќе ја изведе операцијата која што е со висок ризик, како што впрочем и укажаа лекарите специјалисти од областа во повеќе наврати во специјалистичките извештаи кои беа доставени до судот и до управата за извршување санкции.

Повеќе

Back to top button
Close