Бујар Османи: Лажна е веста за платено демолирање на билбордот за премиер Албанец

Вицепремиерот и висок функционер на ДУИ, Бујар Османи попладнево преку својот Фејсбук профил реагираше на веста на Лајм која Либертас ја пренесе на македонски, а во која се тврди дека ДУИ платиле Комити за вечерва да им го демолират билбордот кои сами го поставија спроти Владата.

„Лажните вести стануваат се поголем здравствен, политички и безбедносен проблем. Институциите да реагираат ургентно“, пишува Османи на Фејсбук.

Lajmet e rreme po behen problem serioz shëndetësor, politik bile edhe i sigurisë. Institucionet të veprojnë…

Bujar Osmani 发布于 2020年6月12日周五

Back to top button
Close