Че шкиот претседател Милош Земан е во болница во Прага

 

 

Чешкиот претседател Милош Земан е примен во болница во Прага, пренесуваат чешките медиуми.

Земан (77) неодамна го откажа телевизиското интервју во живо поради здравствени проблеми.

Mинатиот месец беше примен во болница осум дена, а неговиот Кабинет соопшти дека страда од дехидрација и блага исцрпеност. Претходно оваа година, тој почна да користи инвалидска количка поради болки во нозете.

Back to top button
Close