Договорено ново парламентарно мнозинство

Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж. Не чекаат силни предизвици, свесни и благодарни за поддршката заедно ќе успееме. Македонија ќе успее! Имаме ново парламентарно мнозинство, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на фејсбук.

Тој објави фотографија на која може да се види дека е заедно со Димитар Апасиев од Левица и со Аријанит Хоџа од Беса. На средбата биле присутни и Арбен Таравари од Алијанса на Албанците и Африм Гаши од Алтернатива.

Претходно и актуелниот градоначелник на Гостивар од редовите на Алијанса на Албанците   вечерва по средбата во собрание за за тв Клан изјави дека е обезбедено  ново мнозинство од 61 пратеник

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close