Двајца мажи паднаа од Петроварадинската тврдина во Нови Сад, еден почина

Двајца триесетгодишни мажи паднале рано утринава околу 05.00 часот од бедемите на Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Еден од нив починал на лице место, а другиот е тешко повреден но е во свесна состојба пренесен во болница.

По повик од полицијата лекар од брза помош се обиделе да го реанимираат потешко повредениот, но без успех. Другиот маж е хоспитализиран на одделението за хирургија.

Не се познати причините за падот од бедемот кој е висок околу 25 метри.

Back to top button
Close