Две лица повредени во вооружен индицент во „Ист гејт мол“

Две лица се повредени, откако врз нив се пукало попладнево во трговскиот центар „Ист гејт мол“. Пренесени се во болница за укажување помош.

Како што потврди МВР, полициски екипи се упатени на лице место. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Back to top button
Close