Експлозии регистрирани во Киев

Неколку експлозии го потресоа Киев денеска, неколку дена откако Русија ја обвини Украина за напад со беспилотни летала врз нејзината црноморска флота.

Најмалку пет експлозии се регистриани во главниот град на Украина помеѓу 8:00 часот (06:00 GMT) и 8:20 часот, јавија западни медиуми.

Back to top button
Close