Фатен скопјанец баран за доиздржување на казна затвор

На 07.06.2021 во 14.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје го привеле С.Р.(32) од Скопје затоа тоа што со потерница бил баран за доиздржување на казна затвор во траење од една година за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Тој бил спороведен до Казнено-поправната установа – Затвор Скопје.

Back to top button
Close