Филипче: По Велигден, започнува вакцинацијата со „Синофарм“, во мај секој понеделник ќе пристигаат вакцини од „Фајзер“

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека веднаш по завршувањето на продолжениот празничен викенд за Велигден треба да започне имунизацијата со кинеската вакцина на „Синофарм“.

Back to top button
Close