ФОТО: Бојко Борисов казнет со 300 лева за неносење заштитна маска

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ќе биде казнет со 300 лева поради тоа што при посетата на Рилскиот манастир не носел заштитна маска и не се придржувал до мерките за безбедност.

-Санкционирани ќе видат и новинарите, камерманите, и сите кои не се приджувале до мерките – стои во објавата на БТВ.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close