ФОТО: “Не знам како ќе поминеме граница вечерва” – Скопјани заглавени на Евзони

Неколку часа чекаме да излеземе од Грција. Гужвата е заради тоа сто грчката гранична царина на Евзони вечерва работи само со две ленти и немаат намера да отворат уште неколку за да ја расчистат гужвата. Не знам кога ноќва ќе ја поминеме границата- вели за Либертас скопјанец кој со возилото и уште двајца пријатели е заглавен во гужвата.

Голема гужва од доцна попладнево се создала на граничните премини „Табановце“ и „Евзони“, а не е расчистена ниту во вечерните часови.

Back to top button
Close