(ФОТО) Протест: Не веруваат во ковид-19, но носат маски за да не добијат казна – еден приведен

(ФОТО) Протест: Не веруваат во ковид-19, но носат маски за да не добијат казна

Група граѓани со знамиња, чадори, маски и транспаренти со симболот на Сонцето од Кутлеш денеска пред Владата одржаа протест против владините мерки за спречување на коронавирусот, 5Г и вакцините, пренесем 360 Степени.

Од МВР потврдиле дека има приведено едно лице, а за седуммина се преземени мерки за непочитување на уредбата и мерките за јавен собир и групирање и ќе им бидат поднесени пријави.

повеќе

Back to top button
Close