Канал 5: Најверојатно извршител на убиството на Вања е скопјанецот Љ.П. со прекар ПА..

Според извори на Канал 5 извршител на грозоморното убиство на 14- годишната Вања Ѓорчевска е градежен претприемач од Скопје.

Според извори на Канал 5 извршител на грозоморното убиство на 14- годишната Вања Ѓорчевска е градежен претприемач од Скопје со иницијали Љ.П. кој неодамна беше во притовр во Хрватска.

Тоj е еден од петтемина , осомничени за убиството на Вања, чие тело беше пронајдено вечерва во околината на скопското село Орман. За убиството на Вања и на велешанецот Панче Жежовски (74) се товарат истите петмина, од кои тројца се во притвор, едно е во бегство во странство , а едно е во полициска станица.

Вања била убиена истиот ден кога е пријавено нејзиното исчезнување на 27. Ноември во понеделникот во 7.35 часот. Ја убиле во 10.00 часот

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close