Мицкоски- Јас сум шпицен премиер нека понуди име и ДУИ

Христијан Мицковски прашан за предлогот на ДУИ дека е време Македонија да добие премиер Албанец вели:

„Јас пред неколку месеци објавив дека сум шпицен премиер,Зоран Заев објави дека тој би бил ако победат а ДУИ најави но сеуште нема име кој би бил нивниот предлог за премиер. Зоран Заев веднаш по објавата од Ахмети дека е време албанците во Македонија да добијат позиција премиер на државата реагираше и директно му возврати на Ахмети дека коалицијата што ја предводи СДСМ ке победи а премиер ке биде повторно тој, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Back to top button
Close