Мицкоски шири невистини, велат од СДСМ

Наместо да застане зад државните интереси, Христијан Мицкоски и на верски празник шири невистини, неосновано ја плаши јавноста, со што ги поткопува државните позиции, реагираат од владејачката СДСМ.

“Нема да има никава асимилација на македонскиот народ, ниту граѓаните ниту СДСМ тоа ќе го дозволат. Ништо не е променето во ВМРО-ДПМНЕ.  Ова е идентично однесување на Мицкоски кој лажеше дека државата ќе ни се распрачела, кој пред Бојко Борисов велеше дека „го поткрепа„ Договорот”, велат од СДСМ.

 

 

Back to top button
Close