МВР растурило забава на “проминентни и угледни” кои ги прекршиле мерките

Полициски службеници од СВР Скопје во саботата вечерта, околу 19 часот влегле во скопски бар во непосредна близина на Министерството за здравство, на улицата „50 Дивизија“ и растуриле журка на која што присуствувале бројни проминентни и угледни личности од јавниот живот и од естрадата, пренесе Слободен печат.

повеќе

Back to top button
Close