Насер Зибери кандидат на ДУИ за Албанец премиер

Во одморалиштето Претор кај Преспа, ДУИ одржува промотивна конвенција на кандидатите за пратеници на предвремените парламентарни избори на 15 јули 2020 на кој лидерот Али Ахмети го претстави кандидатот за прв Албанец премиер.

Станува збор за Насер Зибери, искусен политичар кој зад себе веќе има три пратенички мандати, а веќе бил и министер за труд и социјална политика. Неговата политичка кариера главно се поврзува со партијата ПДП, а во моментов работи како нотар.

фото: Слободен печат

 

Back to top button
Close