Непознат сторител влегол насилно и одзел неколку компјутери и други предмети

Стружанец фатен при кражба во куќа

На 07.06.2021 во 08.59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во нас.Камник – Скопје, поточно во објект на правно лице, непознат сторител влегол насилно и одзел неколку компјутери и други предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 07.06.2021 во 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Цветан Димов“ едно лице со закана кон вработената одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close