Нови 67 случаи на коронавирус во Македонија, еден починат и 25 оздравени

Нови 67 случаи на коронавирус во Македонија, еден починат и 25 оздравени

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека во последните 24 часа во земјава се регистрирани 67 нови случаи на коронавирус.

Тој потенцираше дека има 25 оздравени, и еден починат.

Филипче истакна дека се чекаат резултатите по градови, и веднаш што ќе ги има, ќе бидат објавени во јавноста.

Back to top button
Close