Од петок повторно дожд, но потопло

Уште утре утринските температури на места ќе се спуштат до околу нула степени, а дневните и понатаму ќе бидат во пораст, соопшти УХМР.

Од утре кон крајот на денот до сабота, под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни и во тој период дневните температури ќе бидат за неколку степени пониски.

Минималната температура ќе биде од 4 до 9, а максималната дневна ќе дотигне до 20 степени.

Back to top button
Close