Петмина загинати при падот на рускиот воен транспортен авион

Петмина членови на екипаж загинаа, а неколку се повредени во падот на рускиот воен товарен авион денеска, соопштија официјални лица.

Авионот се урнал на југозападот на Русија, а Министерството за одбрана наведува дека причина за несреќата е проблем со моторот.

Транспортниот авион Иљушин 76 се урна близу градот Рјазан

Back to top button
Close