Пилотот на американскиот авион што се урна во близина на британскиот брег е пронајден мртов

Пилотот на американскиот воен авион што утрово се урна во Северното Море во близина на британскиот брег, е пронајден мртов, соопшти американската армија.

„Пилотот на соборениот F15C Eagle на 48-та ескадрила е лоциран и потврдено е дека е мртов“, се вели во соопштението.

Тие додаваат дека тоа е „трагична загуба“ за 48-та ескадрила и упатија сочувство до семејството на пилотот. Засега не се познати причините за уривањето на авионот.

Back to top button
Close