Полиција засилено ќе патролира во Дебар маало по инцидентот со 39 годишниот педофил и 3 годишното момче

Приоритет ни е е здравјето и безбедноста на нашите грашани , а пред се најмладите изјави вечервца градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, пренесува Канал 5.

Герсимовски најави дека во реонот во близина на местото каде што се случи нападот на педофил врз 3 – годишно дете ќе има засилени полициски патроли, а особено во вечерните часови. Апелираше до граѓаните да се јават во полицијата, доколку има било какви инциденти. И портпаролот на МВР, Тони Ангеловски апелира до граѓаните да пријават каков било инцидент , с со цел заштита на безбедноста на граѓаните.

 

 

Инаку завчера вечер на игралиште во Дебар маало пијан педофил на 39-годишна возраст нападнал и соблекол 3 и пол годишно дете. Инцидентот го пријавила мајката на детето, кога други деца ја алармирале.

За настанот известен е Јавен обвинител и по расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија денеска од МВР.

Back to top button
Close