Поранешниот српски одбојкар дојде во училиштето и ги презеде ранецот и тетратката на неговата убиена ќерка


Поранешниот одбојкар Драган Кобиљски со сопругата го презеде ранецот и тетратката на 14-годишната ќерка на Е.К., која беше убиена во пукањето во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград.

Според известувачот на „Блиц“, Кобиљски потоа залепил умреница на вратата од училиштето.

Кобиљски моментално работи во одбојкарскиот клуб Залау во Романија, а веднаш по добивањето на тажната вест се упатил кон Белград.

Неговата сопруга едвај се држеше на нозе и не можеше да зборува од болка.

Пред училиштето се собраа реки од луѓе за да им оддадат последна почит на жртвите од најтрагичниот настан што ги потресе Србија и регионот.

Back to top button
Close