Претрес во фирмата поврзана со софтверот што го набави Рашковски

По наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утрово бил извршен претрес во фирмата „Инвоука гроуп“ која победи на тендерот за софтверот за сообраќајни прекршоци поврзан со поранешниот генерален секретар, Драги Рашковски.

Обвинителката Вилма Русковска за Фокус потврди дека се вршат претреси, но не во домот на Рашковски туку во седиштетот на фирмата. Русковска вели дека имало и други претреси, но не открива во кои други субјекти.

Повеќе

Back to top button
Close