Рашковски од куќен оди во притвор во Шутка

Поранешниот генерален секретар во Владата, Драги Рашковски од куќен притвор ќе оди во притвор во истражниот затвор во Шутка.

Ова доаѓа откако Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција ја прифатил жалбата на јавниот обвинител и му определил 30-дневен притвор.

Се работи за истрага за набавка на софтвер,

Back to top button
Close