СП: Шеснаесетгодишник без возачка дозвола со БМВ го прегази хирургот доктор Ѓорѓи Јота

Синоќа во 20 часот и 30 минути, познатиот хирург доктор Ѓорѓи Јота бил прегазен на крстосницата од булевар Мајка Тереза и улицата Елисие Поповски Марко и со тешки телесни повреди бил пренесен во комплексот клиники Мајка Тереза, пренесе Слободен печат.

Патничкото моторно возило БМВ Х6 било управувано од шеснаесетгодишник без дозвола.

Според информации на Фокус докторот е хоспитализиран со тешки повреди и е во кома

Повеќе

Back to top button
Close