Срби останаа без автомобил во Грција: Сакале да тргнат кон Врање, но им исчезнало возилото

Српски државјани кои биле на одмор во грчкото летувалиште Неа Плагија пред два дена останале без автомобил.

Станува збор за автомобил Опел Зафира, а газдите на возилото забележале дека го нема кога со децата сакале да тргнат кон Врање.

Со оглед на тоа дека автомобилот не бил на местото каде што го оставиле, тие претпоставуваат дека Опелот бил украден во текот на ноќта.

Информацијата беше објавена ТУКА.

 

 

 

 

Back to top button
Close