(ВИДЕО) Бајден му честиташе роденден на Трамп: Годините се само бројка

Американскиот претседател Џо Бајден (81) му посака денес на Доналд Трамп среќен 78 роденден.

„Честитка од еден старец до друг“, напиша Бајден во честитката објавена на социјалната мрежа Икс.

Back to top button
Close