(ВИДЕО) Мал авион се урна во камп на Флорида, неколкумина загинаа

Мал авион се урна во камп на Флорида по што неколку лица загинаа.

Како што пишува Њујорк Тајмс, пилотот пријавил дефект на авионот пред да се урне.

Пожарникарите брзо излегоа на местото на настанот, а командантот на противпожарната бригада Клирвотер на прес-конференција рече дека пожарникарите добиле повик во исто време кога локалниот аеродром пријавил авион во неволја.

Според него, пожарот бил брзо изгаснат

Back to top button
Close