ВИДЕО: Напнато вечерва на „Боемска“ – се чека судско решение за одземање на хард диск од снимачот на безбедносните камери од кафеаната во која бил Мицкоски

Се чека судски налог за да се одземе ДВР, односно снимачот на безбедносните камери кој треба да се вештачат и да се утврди дали навистина Христијан Мицкоски бил во кафеаната каде според владините мерки строго забрането е присуство на гости во внатрешноста на локалите каде нема надворешна тераса.

ТВ21 е на терен. Погледнете ги снимките кои ги направи вечерва.

Повеќе детали прочитајте тука:

ЕБР интервенира на Боемска по обидот да се избришат снимките на кои се гледа Мицкоски во кафеаната

Дополнето:

ВИДЕО: Ставревски најави дека ќе се вештачат снимките од камерите за да се види дали Мицкоски бил во ресторанот

Back to top button
Close