(ВИДЕО) Џонсон пукаше со украински војници

Британскиот премиер на заминување Борис Џонсон се повеќе се дружи со војската.

Денеска тој на Твитер сподели видео од обука на украински војници во Северен Јоркшир на кои им се придружил.

Џонсон сподели снимка како се бори со замислени руски војници, како учи да фрла граната, нишани од фрлач на гранати и трча заедно со украинските војници.

Back to top button
Close