(ВИДЕО)Противниците на Прајдот ја нападнаа полицијата: приведен монахот Антоније

Во близина на Собранието дојде до судир помеѓу противниците на Прајдот и полицијата. Како што јавува репортерот на Нова.рс, екскомуницираниот монах Антоние прво бил одвоен од толпата, а потоа внесен во полициска станица.

Полицијата во моментов ги турка демонстрантите од Собранието.

видеото погледнете го тука

Back to top button
Close