ВИДЕО – Скандалозно.Татко со своите деца запали Библии испечатени со благослов на архиепископот г.г. Стефан

Пасторот Филип Иванов од Евангелската црква во Велес објави шокантно видео на својот Фејсбук профил. Како што истакна, „правоверни“ зилоти снимале видео како заедно со своите деца палат детски Библии затоа што биле протестантски, еретички, секташки.

\Во видеото, кога не се пали веднаш Библијата, дури вели: „Од клетите е, нејќе ни да гори“. Еден куп други на објавата исто така повикуваат да се спалат, искинат или закопаат Библиите.

Иванов на својот профил потенцираше дека ваквите испечатени Библии биле издадени со благослов и предговор на архиепископот г-дин г-дин Стефан. Целиот Фејсбук статус на пастор Иванов можете да го проследите во продолжение:

Во продолжение проследете го и видеото објавено на Твитер:. pic.twitter.com/9EqwDWdw6u

извор слободен печат мк

Back to top button
Close