ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на корона вирус во Македонија

 

Зоран Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на корона вирус во Македонија.

Предвреме почнатата кампања на СДСМ предизвика бројот на заразени за само една недела да се искачи за дополнителни 1.000.

Желбата на Заев за власт ги чини граѓаните здравје.

Зоран Заев го стави на ризик животот на илјадници, па со конфузни мерки направи хаос во државата.

Додека неговите функционери се шетаа низ Маврово и Берово народот беше затворен во четири ѕида.

СДСМ донесе хаос. Со СДСМ само тонеме.

ВМРО-ДПМНЕ е различно од СДСМ. Со СДСМ добивме хибриден режим, криминал, корупција и сиромаштија.

 

 

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close