Во полициско комбе, Мијалков спроведен во судот

Ексшефот на УБК, Сашо Мијалков, од куќен притвор предмалку беше спроведен во Основниот кривичен суд во Скопје за изрекување на пресудата за случајот Таргет-Тврдина.

Сместен во полициско комбе, кое беше придружувано од полициски возила тој излезе позади судската зграда, а оттаму преку споредниот влез во судот, придружуван со поголем број полицајци.

Фото: 360

Back to top button
Close