(ВО ЖИВО) Обраќање на Жозеп Борел по средбата со Вучиќ и Курти

Проследете ја во живо прес-конференцијата на шефот на европската дипломатија Жозеп Борел по заедничката средба со српскиот претседател Аллександар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти.

 

 

 

 

Back to top button
Close