Земјотрес од 5,8 по Рихтеровата скала го погоди Мексико

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Мексико.

Потресот беше силно почувствуван во мексиканскиот главен град. Засега нема извештаи за жртви или материјална штета.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close