Земјотрес во Мексико

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го потресе утрово брегот на Мексико, соопшти американскиот геолошки завод..

Според сеизмолозите, епицентарот бил на 125 км југозападно од градот Мапастепек и на длабочина од 15,8 км.

Засега не се соопштува за евентуални жртви или предизвикана материјална штета.

Back to top button
Close