Жител на Лесковац ја бодел со кујнски нож до смрт партнерката


Саша И.(46) од Лесковац е уапсен под сомнение дека синоќа брутално ја убил својата партнерка Гордана Д.(56).

Имено, злосторството се случило синоќа околу 21 часот во близина на Лесковац(Србија), во куќата каде жртвата и осомничениот му помагале на сопственикот, кој е тешко болен.

Осомничениот по расправија зел кујнски нож и безброј пати ја избодел жртвата по целото тело.

По злосторството, повикал полиција и сам се пријавил, а несреќната жена им подлегнала на повредите.

Back to top button
Close