Авторката на „Хари Потер“ добила закани по нападот на Салман Ружди – „Не се грижи, ти си следна

-Ужасни вести. Се чувствувам многу лошо. Се надевам дека се ќе биде во ред со него, напиша таа.

Авторката на „Хари Потер“ по ова добила коментар „Не се грижи, ти си следна“.

Џоан случајот веднаш во пријавила во полиција.

Како што пренесува британски Дејли Мејл, таа добила закани од екстремисти кои сочувствуваат со осомничениот за нападот на Ружди.

 

 

Back to top button
Close