Барселона ќе потпише договор со Калетес на три години

Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со чуварот на играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“.

Според грчкиот портал 31-годишниоткошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 милиони долари.

Се известува дека „Панатинаикос“ има сериозни финансиски тешкотии, во врска со кои клубот веќе се согласил да го раскине договорот со Калатес.

Во сезоната 2019/20 во Евролигата, Калетес во просек забележа 13,3 поени, 4,9 скока и 9,1 асистенција по натпревар.

Back to top button
Close