Девет филмови за плачење

– Времето е променливо, па крајностите од големи жештини и силен дожд кај луѓето предизвикува вообичаена летна мрзеливост. Според порталот „Вебкафе“, ова е вистинско време за приказни со плачење.

Следуваат девет филма кои речиси сигурно ќе ве натераат да сроните по некоја солза…

  1. Бележникот (The Notebook)

Главни улоги: Рејчел Мекадамс, Рајан Гослинг, Џејмс Гарнер и Џина Роуландс. Оценка на ИМДБ: 7,8/10.

[embedded content]
  1. „Слаткиот ноември“ (Sweet November)

Главни улоги: Кијану Ривс и Шарлиз Терон. Оценка на ИМДБ: 6,7/10.

[embedded content]
  1. „П.С. Те сакам“ (PS: I Love You)

Главни улоги: Хилари Свонк и Џерард Батлер. Оценка на ИМДБ: 7/10.

[embedded content]
  1. „Збогум, Ленин!“ (Good Bye, Lenin!)

Главни улоги: Даниел Брул, Катрин Хас и Марија Симон. Оценка на ИМДБ: 7,7/10.

[embedded content]
  1. „Јас пред тебе“ (Me before You)

Главни улоги: Емилија Кларк и Сем Клафлин. Оценка на ИМДБ: 7,4/10.

[embedded content]
  1. „Форест Гамп“ (Forest Gump)

Главни улоги: Том Хенкс, Робин Рајт, Сали Филд. Оценка на ИМДБ: 8,8/10.

[embedded content]
  1. Виновни се ѕвездите (The Fault In Our Stars)

Главни улоги: Шејлин Вудли и Ансел Елгорт. Оценка на ИМДБ: 7,7/10.

[embedded content]
  1. „Патот на промените“ (Revolutionary Road)

Главни улоги: Кејт Винслет и Леонардо ди Каприо. Оценка на ИМДБ: 7,3/10.

[embedded content]
  1. „Зелената милја“ (The Green Mile)

Главни улоги: Том Хенкс, Мајкл Кларк Данкан, Бони Хант, Дејвид Морс и Сем Роквел. Оценка на ИМДБ: 8,6/10.

Back to top button
Close