Јелена Јованова стана мајка

Актерката Јелена Јованова вчера стана мајка.

Ѕвездата од серијата „Преспав“ попладнево во болница во Загреб на свет го донесе своето прво дете. Синчето сè уште нема име.

Јованова во 2015 година се омажи за хрватскиот колега Стјепан Периќ, со кого се запознаа на заедничкото снимање на серијата „Тајни“. Нивната венчавка без многу помпа се случи во Загреб.

Back to top button
Close