Италијанскиот премиер повторно поднесе оставка

Премиерот на Италија, Марио Драги поднесе оставка, потврдија од кабинетот на италијанскиот претседател Серџо Матарела.

Италијанскиот претседател побарал од Драги да биде привремен премиер.

Back to top button
Close